АНОНС: Презентація книги "160 днів Української Народної Республіки"

16 січня у Києві редактор "Історичної правди", директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський презентуватиме книгу "160 днів Української Народної Республіки".

Про це інформує Книгарня Є.

Сьогодні ми часто згадуємо період Української Народної Республіки, проте довгий час ця сторінка нашої історії замовчувалась і публічно не проговорювалась. Час заповнити цю білу пляму!

Книжка Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки" подає вичерпну історію й нетипову інтерпретацію періоду існування УНР. Як українська держава будувалась в умовах війни й під тиском територіальних претензій сусідів? Чому до історії УНР звертаються всі подальші покоління борців за нашу незалежність!

Учасники події:

Віталій Скальський — дослідник історії Української революції 1917-1921 рр., викладач Києво-Могилянської академії, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Модератор Ігор Стамбол — історик і письменник.

Коли: 16 січня о 18:00

Де: Книгарня "Є" на вул. Лисенка, 3

Вхід вільний.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.