Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав книгу "Чеські історії ХХ століття"

Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав збірку нарисів про найважливіші події Чехії під назвою "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив історик Радомир Мокрик.

"Вся ця історія почалась декілька років тому як спонтанна ідея Вахтанг Кіпіані, під час нашої розмови в Музеї-Архіві преси в Києві. Декілька статей, про які ми тоді домовились, переросли в багаторічний проєкт, який завершився повноцінною книжкою", - написав Радомир Мокрик.

"Чеські історії ХХ століття" - це збірка нарисів про найважливіші події Чехії та особистостей, які були до них причетними.

"На останньому етапі я ще провів роботу з архівами – ви знайдете в книжці багато архівних фото, які мені вдалося дистанційно витягти з різних архівів Чехії – з Національного та безпекового архівів, з Бібліотеки Вацлава Гавела, Інституту Масарика та багатьох інших. Дуже багато колег з Чехії пішли назустріч і надали або фото з власних архівів, або допомогли з пошуками контактів", - зазначив Радомир Мокрик.

Книжка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" і вже у січні 2024 року з'явиться у продажу. 

Тексти Радомира Мокрика про визначні події в історії Чехії читайте на сайті:

"Сила безсилих" Вацлава Гавела

Ян Палах: Смолоскип №1

Мілан Кундера

Томаш Ґарріґ Масарик: Президент-визволитель

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.