Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав книгу "Чеські історії ХХ століття"

Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав збірку нарисів про найважливіші події Чехії під назвою "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив історик Радомир Мокрик.

"Вся ця історія почалась декілька років тому як спонтанна ідея Вахтанг Кіпіані, під час нашої розмови в Музеї-Архіві преси в Києві. Декілька статей, про які ми тоді домовились, переросли в багаторічний проєкт, який завершився повноцінною книжкою", - написав Радомир Мокрик.

"Чеські історії ХХ століття" - це збірка нарисів про найважливіші події Чехії та особистостей, які були до них причетними.

"На останньому етапі я ще провів роботу з архівами – ви знайдете в книжці багато архівних фото, які мені вдалося дистанційно витягти з різних архівів Чехії – з Національного та безпекового архівів, з Бібліотеки Вацлава Гавела, Інституту Масарика та багатьох інших. Дуже багато колег з Чехії пішли назустріч і надали або фото з власних архівів, або допомогли з пошуками контактів", - зазначив Радомир Мокрик.

Книжка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" і вже у січні 2024 року з'явиться у продажу. 

Тексти Радомира Мокрика про визначні події в історії Чехії читайте на сайті:

"Сила безсилих" Вацлава Гавела

Ян Палах: Смолоскип №1

Мілан Кундера

Томаш Ґарріґ Масарик: Президент-визволитель

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.