Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав книгу "Чеські історії ХХ століття"

Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав збірку нарисів про найважливіші події Чехії під назвою "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив історик Радомир Мокрик.

"Вся ця історія почалась декілька років тому як спонтанна ідея Вахтанг Кіпіані, під час нашої розмови в Музеї-Архіві преси в Києві. Декілька статей, про які ми тоді домовились, переросли в багаторічний проєкт, який завершився повноцінною книжкою", - написав Радомир Мокрик.

"Чеські історії ХХ століття" - це збірка нарисів про найважливіші події Чехії та особистостей, які були до них причетними.

"На останньому етапі я ще провів роботу з архівами – ви знайдете в книжці багато архівних фото, які мені вдалося дистанційно витягти з різних архівів Чехії – з Національного та безпекового архівів, з Бібліотеки Вацлава Гавела, Інституту Масарика та багатьох інших. Дуже багато колег з Чехії пішли назустріч і надали або фото з власних архівів, або допомогли з пошуками контактів", - зазначив Радомир Мокрик.

Книжка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" і вже у січні 2024 року з'явиться у продажу. 

Тексти Радомира Мокрика про визначні події в історії Чехії читайте на сайті:

"Сила безсилих" Вацлава Гавела

Ян Палах: Смолоскип №1

Мілан Кундера

Томаш Ґарріґ Масарик: Президент-визволитель

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР