У Вікіпедії розпочався Тиждень українських архівів

Впродовж 10 днів вікіпедисти та всі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Про це повідомляє директор Інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

З 21 по 31 грудня 2023 року з ініціативи Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства у Вікіпедії відбуватиметься Тиждень українських архівів.

Статті у Вікіпедії про українські архіви, архівістів, поняття та терміни з архівної справи та документознавства потребують суттєвого доповнення та оновлення. Про чимало архівних понять у Вікіпедії відсутні статті.

Авторитетні джерела інформації для наповнення Вікіпедії статтями архівної тематики є – "Українська архівна енциклопедія", "Словник термінів щодо аудіовізуальних документів у сфері архівної справи", "Архівні установи України", "Українські архівісти" та інші видання архівних установ. Впродовж 10 днів Вікіпедисти та усі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Хорошим приводом покращити статті про архіви та документи є День архівіста, що відзначається 24 грудня.

Детальніше про проєкт та як долучитися до ініціативи переходьте за посиланням.

 

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР