У Вікіпедії розпочався Тиждень українських архівів

Впродовж 10 днів вікіпедисти та всі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Про це повідомляє директор Інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

З 21 по 31 грудня 2023 року з ініціативи Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства у Вікіпедії відбуватиметься Тиждень українських архівів.

Статті у Вікіпедії про українські архіви, архівістів, поняття та терміни з архівної справи та документознавства потребують суттєвого доповнення та оновлення. Про чимало архівних понять у Вікіпедії відсутні статті.

Авторитетні джерела інформації для наповнення Вікіпедії статтями архівної тематики є – "Українська архівна енциклопедія", "Словник термінів щодо аудіовізуальних документів у сфері архівної справи", "Архівні установи України", "Українські архівісти" та інші видання архівних установ. Впродовж 10 днів Вікіпедисти та усі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Хорошим приводом покращити статті про архіви та документи є День архівіста, що відзначається 24 грудня.

Детальніше про проєкт та як долучитися до ініціативи переходьте за посиланням.

 

Теми

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.