АНОНС: Авторська екскурсія «Про що розповідають давні стіни»

Екскурсію про написи-графіті на стінах Софії Київської проведе В'ячеслав Корнієнко 8 листопада.

Про це інформує Національний заповідник "Софія Київська".

Під час екскурсії ви матимете змогу почути історії давніх киян, які закарбувалися на стінах Софійського собору. Про них ми дізнаємось завдяки вивченню стародавніх графіті – настінних написів та малюнків, які наші далекі предки видряпували тут сотні років тому.

Графіті хтось не так давно влучно назвав "SMS-ками середньовіччя". Сьогодні таких "SMS-ок" у Софії нараховуємо близько 7,5 тисяч. Звісно, під час екскурсії неможливо охопити таку кількість графіті, але Ви матимете змогу пройтися нестандартним маршрутом по Софійському собору та побачити на власні очі деякі родзинки нашої епіграфічної колекції, доторкнувшись до живих свідчень історичного минулого.

Розкриватимемо таємниці разом із багаторічним дослідником графіті В'ячеславом Корнієнком.

Коли: 8 листопада о 14.30

Вартість: 250 грн

Тривалість: 1,5 год.

Попередня реєстрація за посиланням.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.