АНОНС: Міжнародна конференція "Василю Стусу - 85"

Міжнародна конференція "Василю Стусу – 85" відбудеться 19–22 жовтня 2023 року.

Про це інформує Києво-Могилянська Бізнес Школа.

2023 року виповнюється 85 років від дня народження українського поета Василя Стуса (1938–1985). Дитиною Стус пережив жахи Другої світової війни, а 1972 року радянський режим засудив поета до ув'язнення, яке тривало, з малою перервою, аж до його смерті за загадкових обставин у Пермському політичному таборі 1985 року.

Сьогодні Україна знову перебуває в розпалі великої війни, захищаючись від спадкоємців того самого режиму, який відняв у Стуса свободу і зрештою вбив поета. Від кінця 1980-х років було зроблено чимало для дослідження, збереження та публікації текстів Василя Стуса, що утвердило його як одного з найбільш унікальних і визначних голосів світової поезії другої половини ХХ століття.

Цією міжнародною двомовною конференцією ми прагнемо зробити ще один внесок у стусознавство, а також сприяти тому, щоб Василь Стус і його творчість стали більш відомими за межами України, зосереджуючись на міжнародному контексті його поезії.

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Організатори: Кафедра літературознавства ім. В. Моренця (Національний університет "Києво-Могилянська академія"), Києво-Могилянська Бізнес Школа

Партнер: ПЕН в Україні

Вхід на всі події в рамках конференції "Василю Стусу – 85" є вільним, але донати на ЗСУ вітаються і заохочуються оргкомітетом конференції. Зараз наші волонтерські зусилля спрямовані на збір для станцій керування дронами "Зірка смерті" для українських захисників і захисниць.

Картка (грн.): 5375 4112 0938 0166. Банка (грн.)

PayPal for Peace Inc. (USD, EUR)

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.