АНОНС: Міжнародна конференція "Василю Стусу - 85"

Міжнародна конференція "Василю Стусу – 85" відбудеться 19–22 жовтня 2023 року.

Про це інформує Києво-Могилянська Бізнес Школа.

2023 року виповнюється 85 років від дня народження українського поета Василя Стуса (1938–1985). Дитиною Стус пережив жахи Другої світової війни, а 1972 року радянський режим засудив поета до ув'язнення, яке тривало, з малою перервою, аж до його смерті за загадкових обставин у Пермському політичному таборі 1985 року.

Сьогодні Україна знову перебуває в розпалі великої війни, захищаючись від спадкоємців того самого режиму, який відняв у Стуса свободу і зрештою вбив поета. Від кінця 1980-х років було зроблено чимало для дослідження, збереження та публікації текстів Василя Стуса, що утвердило його як одного з найбільш унікальних і визначних голосів світової поезії другої половини ХХ століття.

Цією міжнародною двомовною конференцією ми прагнемо зробити ще один внесок у стусознавство, а також сприяти тому, щоб Василь Стус і його творчість стали більш відомими за межами України, зосереджуючись на міжнародному контексті його поезії.

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Організатори: Кафедра літературознавства ім. В. Моренця (Національний університет "Києво-Могилянська академія"), Києво-Могилянська Бізнес Школа

Партнер: ПЕН в Україні

Вхід на всі події в рамках конференції "Василю Стусу – 85" є вільним, але донати на ЗСУ вітаються і заохочуються оргкомітетом конференції. Зараз наші волонтерські зусилля спрямовані на збір для станцій керування дронами "Зірка смерті" для українських захисників і захисниць.

Картка (грн.): 5375 4112 0938 0166. Банка (грн.)

PayPal for Peace Inc. (USD, EUR)

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.