IN MEMORIAM: Помер релігієзнавець Ігор Козловський

У віці 69 років помер український вчений, релігієзнавець Ігор Козловський.

Про це повідомила релігієзнавиця Людмила Филипович.

"Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський", - написала у Facebook Людмила Филипович.

Козловський був відомим у світі діячем та фахівцем із релігієзнавства та духовних систем. Він народився 16 лютого 1954 року у місті Макіївка Донецької області.

27 січня 2016 року за проукраїнську позицію потрапив у полон до бойовиків "ДНР", де його катували. Перебував у полоні до 27 грудня 2017 року. Звільнений з полону за обміном.

Козловський є автором понад 50 наукових книг та понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях, а також поетичних збірок та прозових творів. Серед напрямків його роботи була релігійна ситуація на окупованих територіях Донбасу. Член НТШ в Україні, PEN, ініціативної групи "Першого грудня" та низки інших організацій.

Про концтабори ДНР та те, як в СРСР забороняли Великдень програма "Історична правда" записала розмову з Ігорем Козловським у травні 2021 року.

 

Теми

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.