IN MEMORIAM: Помер релігієзнавець Ігор Козловський

У віці 69 років помер український вчений, релігієзнавець Ігор Козловський.

Про це повідомила релігієзнавиця Людмила Филипович.

"Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський", - написала у Facebook Людмила Филипович.

Козловський був відомим у світі діячем та фахівцем із релігієзнавства та духовних систем. Він народився 16 лютого 1954 року у місті Макіївка Донецької області.

27 січня 2016 року за проукраїнську позицію потрапив у полон до бойовиків "ДНР", де його катували. Перебував у полоні до 27 грудня 2017 року. Звільнений з полону за обміном.

Козловський є автором понад 50 наукових книг та понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях, а також поетичних збірок та прозових творів. Серед напрямків його роботи була релігійна ситуація на окупованих територіях Донбасу. Член НТШ в Україні, PEN, ініціативної групи "Першого грудня" та низки інших організацій.

Про концтабори ДНР та те, як в СРСР забороняли Великдень програма "Історична правда" записала розмову з Ігорем Козловським у травні 2021 року.

 

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.