Путін звинуватив українців в антисемітизмі

Путін заявив, що "бандерівці вбили півтора мільйона євреїв"

Про це володимир путін сказав на засіданні російського оргкомітету "Перемога" у розмові з директором Центрального музею Великої Вітчизняної війни Олександром Школьником:

путін: А скільки євреїв було знищено в Україні нацистами та колабораціоністами, про яких зараз сказав головний рабин Росії?

Школьник: Не зможу точно відповісти, Володимире Володимировичу.

путін: А я вам скажу. А я вам скажу. Це півтора мільйони людей. Жінки, люди похилого віку, діти. Півтора мільйони людей. Якщо за Голокост було знищено нацистами шість мільйонів, то це чверть. Двадцять п'ять відсотків жертв. Олександре Яковичу, а хто це робив в Україні?

Школьник: Ну, власне, це робили, зокрема, і самі українці, які вступали...

путін: Які українці?

Школьник: ... у підрозділах.

путін: Які українці?

Школьник: У сенсі? У сенсі, ну?

путін: У прямому розумінні.

(Школьник намагається відповісти)

путін: Там були українці, які рятували інших людей. А хто нищив?

Школьник: Це були нацисти.

путін: Так. То були не просто нацисти. Це були ті колабораціоністи, про які зараз головний рабин росії сказав. Це ось якраз бандерівці і що з ними давали прямі вказівки. Німці навіть… навіть війська СС не вважали за можливе брати участь у цих масових репресіях. Вони практично передали це все до рук місцевих націоналістів та антисемітів. Ось. Це має пряме відношення до сьогодення. І все, чим ми займаємося, не повинно мати умоглядного значення. Це все конкретні речі, пов'язані з сьогоденням. Тому я також прошу вас на це звернути увагу.

Читайте  публікації, у яких історики спростовують російську пропаганду: "Традиційний український антисемітизм". Комуністична провокація 1963 року Богдана Кордюка , Антисемітизм в Україні? Павла-Роберта Маґочія. А також матеріали, присвячені темі Голокосту.

 

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.