Путін звинуватив українців в антисемітизмі

Путін заявив, що "бандерівці вбили півтора мільйона євреїв"

Про це володимир путін сказав на засіданні російського оргкомітету "Перемога" у розмові з директором Центрального музею Великої Вітчизняної війни Олександром Школьником:

путін: А скільки євреїв було знищено в Україні нацистами та колабораціоністами, про яких зараз сказав головний рабин Росії?

Школьник: Не зможу точно відповісти, Володимире Володимировичу.

путін: А я вам скажу. А я вам скажу. Це півтора мільйони людей. Жінки, люди похилого віку, діти. Півтора мільйони людей. Якщо за Голокост було знищено нацистами шість мільйонів, то це чверть. Двадцять п'ять відсотків жертв. Олександре Яковичу, а хто це робив в Україні?

Школьник: Ну, власне, це робили, зокрема, і самі українці, які вступали...

путін: Які українці?

Школьник: ... у підрозділах.

путін: Які українці?

Школьник: У сенсі? У сенсі, ну?

путін: У прямому розумінні.

(Школьник намагається відповісти)

путін: Там були українці, які рятували інших людей. А хто нищив?

Школьник: Це були нацисти.

путін: Так. То були не просто нацисти. Це були ті колабораціоністи, про які зараз головний рабин росії сказав. Це ось якраз бандерівці і що з ними давали прямі вказівки. Німці навіть… навіть війська СС не вважали за можливе брати участь у цих масових репресіях. Вони практично передали це все до рук місцевих націоналістів та антисемітів. Ось. Це має пряме відношення до сьогодення. І все, чим ми займаємося, не повинно мати умоглядного значення. Це все конкретні речі, пов'язані з сьогоденням. Тому я також прошу вас на це звернути увагу.

Читайте  публікації, у яких історики спростовують російську пропаганду: "Традиційний український антисемітизм". Комуністична провокація 1963 року Богдана Кордюка , Антисемітизм в Україні? Павла-Роберта Маґочія. А також матеріали, присвячені темі Голокосту.

 

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».