Мешканець Волині виявив на городі середньовічну писанку

Розмальоване глиняне яйце стане частиною експозиції Волинського краєзнавчого музею.

Про це пише ZAXID.NET.

Писанку на городі в селі Древині Іваничівської громади виявив волинянин Олександр Міщук. Під час сільськогосподарських робіт він помітив незвичне глиняне яйце, яке, імовірно, вимило з землі дощем. Чоловік сконтактував зі знайомим краєзнавцем, який порадив йому звернутись до музею.

Вже в установі писанку ретельно оглянули спеціалісти, які дійшли до висновку, що це – давній середньовічний артефакт. "Писанка менша, ніж звичайне куряче яйце, її довжина становить 4,5 сантиметри. У порожнині яйця є глиняне, або ж кам'яне калатальце. Скоріше за все, виріб не був іграшкою чи звичайною побутовою річчю. Імовірно, це виріб, пов'язаний з релігією", – зазначив Тарас Верба, завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею.

Спеціалісти кажуть, що писанка була виготовлена орієнтовно в XI-XII столітті. Вік писанки оцінили за аналогією з подібними розписаними яйцями, які вже знаходили на території західної України.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР