АНОНС: Столичний Музей гетьманства запрошує на День відкритих дверей

У Києві в пʼятницю, 29 вересня, Музей гетьманства проведе День відкритих дверей, усі охочі зможуть оглянути експозиції безкоштовно.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Як зауважили в КМДА, Музей гетьманства (вул. Спаська, 16-Б) розміщений у кам'яниці початку ХVІІІ століття – житловій забудові заможних киян гетьманських часів.

Експозиції розповідають про становлення козацької державності та відновлення Гетьманщини у ХХ столітті: "Богдан Хмельницький – засновник козацької держави"; "Іван Мазепа – великий гетьман України"; "Пилип Орлик – гетьман в екзилі"; "Гетьман Павло Скоропадський та Українська Держава 1918 р.".

Окрім основних експозицій у Музеї гетьманства відбувається виставка відомих українських художників, які зображали історію козацької слави.

Із розкладом тематичних заходів та особливостями експозицій можна ознайомитися на сторінці Музею гетьманства у Фейсбуці.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.