АНОНС: Презентація першого числа часопису «Церква і суспільство»

7 вересня о 15:00 відбудеться презентація першого числа часопису «Церква і суспільство».

Організатори: Редколегія журналу, Інститут Церкви і суспільства Київської православної богословської академії.

Учасники: о.Олександр Трофимлюк – ректор Київської православної духовної академії; Олександр Саган – заступник директора Інституту Церкви і суспільства КПБА, член редколегії; о.Георгій Коваленко – член редколегії журналу "Церква і суспільство"; о.Богдан Огульчанський – автор статті; о.Сергій Бережной – автор статті.

Модератор: о.Андрій Дудченко – відповідальний редактор журналу.

Учасники заходу представлять новий науково-публіцистичний часопис з християнського богослов'я, взаємин церкви і постсекулярного суспільства, історії та релігієзнавства. Видання орієнтоване переважно на священнослужителів, проте буде цікавим для усіх зацікавлених у проблематиці.

Мета видання - вирішення проблемних питань буття церкви у сучасному цифровому суспільстві та в умовах глобалізації; ознайомлення кліриків та вірян з найкращими напрацюваннями провідних богословів світу; сприяння справі християнської єдності та діалогу; стимулювання до відродження автентичної традиції української церкви тощо.

Тема першого числа часопису - календарна реформа, яку запроваджено з 1 вересня 2023 року в ПЦУ та УГКЦ.

Інститут Церкви і суспільства створений у 2019 році як реакція ПЦУ на пропозиції об'єднання "Десяти тез для ПЦУ", які б допомогли краще запроваджувати своє покликання в умовах сьогодення, серед яких: справжня соборність, оновлення парафіяльного життя і євхаристійне відродження, відновлення біблійної свідомості, відмова від політизації церкви, активна соціальна позиція, а головне – діалогічність та відкритість.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.