Вперше у світовій кіноіндустрії в українському фільмі актор зіграв засновника хасидизму

Фільм "Довбуш" вийде на екрани 24 серпня 2023 року в День Незалежності України.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила кастинг-директорка Алла Самойленко, яка співпрацювала із Саніним над створенням фільму, пише Детектор медіа. 

Раббі Ісраель бен Еліезер, більш відомий як "Бааль Шем Тов" ("Володар Доброго Імені") або скорочено БЕШТ, став однією з дійових осіб у новому українському фільмі "Довбуш" (2023). Його роль виконав американський актор Лузер Тверскі, який є нащадком видатного єврейського мудреця. Це перший випадок у світовій кіноіндустрії, коли актор зіграв засновника хасидизму та великого єврейського мудреця.

"Один з найважчих пошуків актора в моїй фільмографії стався саме на стрічці "Довбуш". Шукала я небагато-немало, самого БЕШТа. …Шукала в Європі, в Ізраїлі. Випадково один з колишніх хасидів, німецький актор, відправив мене до Лузера Тверскі. Поки я пишу про це, в мене містичний холодок по шкірі досі. Я записувала з ним самопроби, проби онлайн, не знаючи, що він прямий нащадок БЕШТа", — написала Алла Самойленко.

Відомий український режисер Олесь Санін зняв фільм "Довбуш" у стилі історичного бойовика. У фільмі багато батальних сцен, драматичних поворотів, кохання та гарної природи Карпат. Лінія взаємин Довбуша з БЕШТом додає фільму філософсько-містичні інтонації.

Санін розповів в інтерв'ю українському телебаченню: "Для глядачів цього фільму буде великим відкриттям дізнатися про те, що є цілий єврейський епос про дружбу Бешта з Довбушем. Коли він проповідував, у нього в руках була люлька Довбуша".

Довбуш керував великим загоном опришків - повстанців-гуцулів, коли вони боролися з гнобленням у 1738-1745 роках. У той час у тих самих районах карпатських гір жив і починав проповідувати раббі Ісраель Бааль Шем Тов.

Фільм "Довбуш" вийде на екрани 24 серпня 2023 року в День Незалежності України - за три дні до 325-річчя рабі Ісраеля Бааль Шем Това, який народився 27 серпня 1698 року (єврейська дата його народження - 18 Елуля - випадає на 4 вересня 2023 року).

 

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.