Один із засуджених за вбивство співака Віктора Хари покінчив життя самогубством

Верховний суд Чилі виніс остаточний вирок у справі про затримання, тортури та вбивство співака Віктора Хари у 1973 році.

Про це повідомила чилійська газета Publimetro

Шістьох колишніх військовиків віком від 73 до 85 років засуджено до 25 років за вбивство співака Віктора Хари у 1973 році. Ще одного обвинуваченого, колишнього офіцера, засуджено до восьми років ув'язнення за приховування вбивств і викрадень.

Один зі засуджених – 87-річний бригадир Ернан Чакон Сото застрелився у власному помешканні. Його виявили мертвим коли до нього прибув поліційний конвой, щоб відпровадити до в'язниці. 

Віктор Хара - чилійський поет, театральний режисер, співак і політичний активіст, який загинув під час військового перевороту 1973 року в Чилі, організованого генералом Аугусто Піночетом. Його жорстоке вбивство на стадіоні "Чилі", перетвореному на концтабір.

Протягом чотирьох днів його били, катували електричним струмом, ламали руки. 15 вересня його відвели в роздягальню стадіону і там убили пострілом в голову, після чого випустили в тіло автоматну чергу. Пізніше його тіло було виявлено на вулицях Сантьяго.

Через кілька днів після перевороту Віктор Хара став символом боротьби за свободу і справедливість у всій Латинській Америці.

У 1990 році в рамках урядового розслідування було офіційно проведено ексгумацію і розтин тіла, які показали, що в нього було випущено 44 кулі.

У грудні 2008 року всім вісьмом учасникам злочину чилійський суд пред'явив звинувачення. Семеро, які проживають в Чилі, були арештовані

Згідно з офіційними даними, під час диктатури Піночета понад 28 000 людей було піддано тортурам, 3 227 були вбиті, а близько 200 000 були вигнані.

 

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.