До Дня незалежності України польський та український Центробанки випустять колекційні монети

24 серпня будуть випущені срібні колекційні монети "Дружба і братерство – найбільше багатство".

Про це повідомляє Нацбанк Польщі.

Монети, розроблені українським художником Володимиром Тараном, будуть доступні як у Польщі, так і в Україні.

Обидві монети номіналом 10 злотих і 10 гривень є набором, а їх дизайн створює композиційне ціле, утворюючи форму серця. Монети будуть виготовлені зі срібла Ag 999, вага кожної становитиме 31,1 г.

Загальний тираж наборів становитиме до 10 тис. штук, половина з яких виготовлятиметься та продаватиметься в Польщі, половина – в Україні.

Монети будуть доступні для продажу в касах регіональних відділень Нацбанку Польщі та в інтернет-магазині "Колекціонер". Тираж, призначений для продажу в Україні, буде розповсюджуватися через офіційні дистриб'юторські банки та через інтернет-магазин Національного банку України.

Цьогорічний випуск – друга спільна ініціатива Нацбанків України та Польщі. У 2012 році з нагоди Чемпіонату Європи з футболу 2010-2012 років обидва банки випустили срібні колекційні монети – як і зараз – утворюючи набір.

Національний банк Польщі планує передати Україні кошти від продажу набору срібних колекційних монет "Дружба і братерство – найбільше багатство" у вигляді безповоротної гуманітарної фінансової допомоги.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР