АНОНС: лекція «КримНеЇх – російські міфи історії півострова»

До на лекції «КримНеЇх – російські міфи історії півострова» від історика Сергія Громенка можна долучитися онлайн 6 липня.

Крим, лютий 2014. На трасах півострова з'являються вантажівки без номерів. Озброєні люди без розпізнавальних знаків, яких згодом назвуть "зеленими чоловічками", захоплюють аеропорт у Сімферополі, переправу в Керчі, Верховну Раду Криму. Тоді ж з'являється і оце недолуге, остогидле, вже давно перетворене на мем "КримНаш". У цій фразі втілені усі фальсифікації та міфи, які мали виправдати незаконну агресію росії.

Крим позиціонували як "одвічну російську землю", хоча до середини ХІХ століття росіян тут майже не було. То де ж шукати коріння всіх цих імперських легенд? Чий був півострів впродовж останніх кількох століть? З якою метою творили та поширювали російські міфи та хто саме це робив?

Відповіді шукайте на лекції "КримНеЇх – російські міфи історії півострова" від Сергія Громенка, кандидата історичних наук, письменника і публіциста.

Ви дізнаєтеся:
- що таке міф "КримНаш" і яку роль відіграє в сьогоденні.
- коли і як він формувався.
- з яких тверджень він складається і чому вони не витримують критики.

Тому якщо вам цікаво, як же протистояти російській пропаганді та чий Крим насправді, запрошуємо долучатися онлайн 6 липня о 19.00.

Для доступу задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити на https://bavovna.help/), Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.