АНОНС: лекція «КримНеЇх – російські міфи історії півострова»

До на лекції «КримНеЇх – російські міфи історії півострова» від історика Сергія Громенка можна долучитися онлайн 6 липня.

Крим, лютий 2014. На трасах півострова з'являються вантажівки без номерів. Озброєні люди без розпізнавальних знаків, яких згодом назвуть "зеленими чоловічками", захоплюють аеропорт у Сімферополі, переправу в Керчі, Верховну Раду Криму. Тоді ж з'являється і оце недолуге, остогидле, вже давно перетворене на мем "КримНаш". У цій фразі втілені усі фальсифікації та міфи, які мали виправдати незаконну агресію росії.

Крим позиціонували як "одвічну російську землю", хоча до середини ХІХ століття росіян тут майже не було. То де ж шукати коріння всіх цих імперських легенд? Чий був півострів впродовж останніх кількох століть? З якою метою творили та поширювали російські міфи та хто саме це робив?

Відповіді шукайте на лекції "КримНеЇх – російські міфи історії півострова" від Сергія Громенка, кандидата історичних наук, письменника і публіциста.

Ви дізнаєтеся:
- що таке міф "КримНаш" і яку роль відіграє в сьогоденні.
- коли і як він формувався.
- з яких тверджень він складається і чому вони не витримують критики.

Тому якщо вам цікаво, як же протистояти російській пропаганді та чий Крим насправді, запрошуємо долучатися онлайн 6 липня о 19.00.

Для доступу задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити на https://bavovna.help/), Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.