АНОНС: лекція «КримНеЇх – російські міфи історії півострова»

До на лекції «КримНеЇх – російські міфи історії півострова» від історика Сергія Громенка можна долучитися онлайн 6 липня.

Крим, лютий 2014. На трасах півострова з'являються вантажівки без номерів. Озброєні люди без розпізнавальних знаків, яких згодом назвуть "зеленими чоловічками", захоплюють аеропорт у Сімферополі, переправу в Керчі, Верховну Раду Криму. Тоді ж з'являється і оце недолуге, остогидле, вже давно перетворене на мем "КримНаш". У цій фразі втілені усі фальсифікації та міфи, які мали виправдати незаконну агресію росії.

Крим позиціонували як "одвічну російську землю", хоча до середини ХІХ століття росіян тут майже не було. То де ж шукати коріння всіх цих імперських легенд? Чий був півострів впродовж останніх кількох століть? З якою метою творили та поширювали російські міфи та хто саме це робив?

Відповіді шукайте на лекції "КримНеЇх – російські міфи історії півострова" від Сергія Громенка, кандидата історичних наук, письменника і публіциста.

Ви дізнаєтеся:
- що таке міф "КримНаш" і яку роль відіграє в сьогоденні.
- коли і як він формувався.
- з яких тверджень він складається і чому вони не витримують критики.

Тому якщо вам цікаво, як же протистояти російській пропаганді та чий Крим насправді, запрошуємо долучатися онлайн 6 липня о 19.00.

Для доступу задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити на https://bavovna.help/), Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.