Музей Другої світової у Ґданську встановив рекорд відвідуваності

27 липня Музей ІІ Світової війни в Гданську відвідали 4553 осіб.

Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook Музей ІІ Світової війни в Гданську.
"Шановні наші відвідувачі - Ви здивували нас РЕКОРДНО! Сьогодні в музеї ми прийняли 4553 людей! Дякуємо, що проявляєте такий ВЕЛИЧЕЗНИЙ інтерес до нашого закладу!", - йдеться у повідомленні.
Музей ІІ Світової війни в Гданську є найбільшим історичним музеєм у Польщі. Заснований у 2008 році, експозиції відкрилися в 2017-му. Його головна експозиція займає майже 5000 квадратних метрів. Розміщена на найнижчому рівні будинку – 14 метрів під землею. Це розповідь про трагічний досвід ІІ світової війни, про її причини і наслідки, про жертв і виконавців, про героїв і звичайних людей.
Створення Музею супроводжувала ідея створення інституції, яка б показувала другу світову війну, поєднуючи польський досвід і досвід інших європейських народів. Будівля розташована на площі Владислава Бартошевського, над Мотлавою, поблизу історичного центру міста.
 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР