Музей Другої світової у Ґданську встановив рекорд відвідуваності

27 липня Музей ІІ Світової війни в Гданську відвідали 4553 осіб.

Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook Музей ІІ Світової війни в Гданську.
"Шановні наші відвідувачі - Ви здивували нас РЕКОРДНО! Сьогодні в музеї ми прийняли 4553 людей! Дякуємо, що проявляєте такий ВЕЛИЧЕЗНИЙ інтерес до нашого закладу!", - йдеться у повідомленні.
Музей ІІ Світової війни в Гданську є найбільшим історичним музеєм у Польщі. Заснований у 2008 році, експозиції відкрилися в 2017-му. Його головна експозиція займає майже 5000 квадратних метрів. Розміщена на найнижчому рівні будинку – 14 метрів під землею. Це розповідь про трагічний досвід ІІ світової війни, про її причини і наслідки, про жертв і виконавців, про героїв і звичайних людей.
Створення Музею супроводжувала ідея створення інституції, яка б показувала другу світову війну, поєднуючи польський досвід і досвід інших європейських народів. Будівля розташована на площі Владислава Бартошевського, над Мотлавою, поблизу історичного центру міста.
 

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».