АНОНС: «Архіви тоталітарних часів»

29 липня у Львові відбудеться розмова з Едуардом Андрющенком і Віталієм Ляскою «Архіви тоталітарних часів».

Про це інформує видавництво Vivat.

29 липня у музеї "Територія Терору" у Львові відбудеться розмова "Архіви тоталітарних часів" за участі історика, дослідника архівів радянських спецслужб Едуарда Андрющенка та історика, науковця, засновника журналу "Локальна історія" Віталія Ляски. Спікери поспілкуються про книжку "Архіви КГБ. Невигадані історії", кропіткий пошук матеріалів та унікальні факти, які автор дістав із небуття.

На сторінках документального видання читачі і читачки зустрінуть агентів та чекістів, творчих людей та цинічних вбивць. Тих, хто зраджував близьких, і тих, хто йшов на жертви. Тих, хто підписував абсурдні зізнання, і тих, хто не дозволяв системі себе зламати.

- Про особливості роботи із розсекреченими архівами.

- Як КГБ фабрикувало справи і руйнувало долі?

- Що спільного у методах радянських і російських спецслужб, а що змінилося?

Символічно, що саме на ці питання почуємо відповіді у стінах Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору". Створений на місці, що входив до складу єврейського ґетто — третього за величиною в окупованій нацистами Європі, а у повоєнні роки — пересильної тюрми № 25, однієї з найбільших установ СРСР примусового утримання такого типу на території сучасної України.

Коли: 29 липня, 18:00

Де: Територія Терору, пр. В'ячеслава Чорновола, 45Г, барак №2

Вхід вільний

 

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.