Україна випустина карту Європи, на якій виділила Чечню

Провідне картографічне підприємство України випустило карту Європи, де окремо виділена Чечня.

Про це повідомив співробітник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров.
18 жовтня 2022 року Чечня визнана Верховною Радою України тимчасово окупованою Росією.
"Крім статусу Чечні є ще одна картографічна проблема - її кордони. Актуальні кордони (а саме кордон з Інгушетією) встановлений кадирівською владою спільно з російською владою Інгушетії у 2018 році. Він викликав багато дискусій і його легітимність для нас - під питанням. Чеченська Республіка Ічкерія не мала юридично врегульованого кордону з Інгушетією, а фактичний кордон відрізнявся від теперішнього", - зазначив Максим Майоров.
Процес зміни правової позиції України щодо статусу Чечні насправді ще не завершено (на відміну від, наприклад, Північних територій Японії), але картографічний прецедент вельми цікавий.
 

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.