АНОНС: у Києві покажуть фільм-розслідування "Діти для Путіна"

Команда видання The Kyiv Independent презентує перший фільм-розслідування "Діти для Путіна" (Uprooted) про насильницьку депортацію дітей у Росію.

Про це інформує Суспільне. Культура.

Авторами розслідування стали журналістка Олеся Біда та режисер Віталій Гавура.

У фільмі йдеться про механізм насильницької депортації українських дітей у Росію та на тимчасово окуповані території України. Під час зйомок цього епізоду команда опитала понад 40 людей із різних регіонів України та окупованих територій.

Стрічка розкаже історії дітей, яких депортували з Маріуполя, та розкриє подробиці про групу неповнолітніх, яких торік у травні вивезли до Росії й досі не повернули в Україну.

"На момент початку повномасштабного вторгнення в Маріуполі було майже 60 тисяч дітей. Ми не можемо, на жаль, підрахувати точну цифру. Але коли ми починали працювати над цим розслідуванням, я навіть уявити не могла реальні масштаби злочину", — зазначає керівниця відділу розслідувань воєнних злочинів The Kyiv Independent Євгенія Моторевська.

Прем'єра стрічки запланована на 18 липня на 19:00 у київському кінотеатрі "Жовтень". Після показу відбудеться обговорення з авторами фільму, правозахисниками, представниками правоохоронної системи та героями фільму.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.