АНОНС: у Національному заповіднику «Софія Київська» презентують путівник по Золотим воротам

11 липня у Національному заповіднику «Софія Київська» презентуватимуть путівник по Золотим воротам – пам’ятці оборонної та сакральної архітектури ХІ століття.

Про це інформує Національний заповідник "Софія Київська".

Путівник представляє одну з найдавніших пам'яток української історії – Золоті ворота. Ця пам'ятка овіяна легендами, оспівана поетами і письменниками та відображена художниками. У путівнику розкривається історія появи Золотих воріт та їх значення в житті давнього Києва і Руської держави.

Розширюються уявлення про зв'язок Золотих воріт із Софійським собором та про їх місце у топографії і оборонній системі Києва. Путівник представляє унікальну пам'ятку в новому ракурсі: із застосуванням сучасних наукових підходів до її історії, датування, інтерпретації архітектури та призначення.

Презентацію вестимуть автори путівника: Надія Миколаївна Нікітенко – український історик-культуролог, музеєзнавець, доктор історичних наук (2003), дослідниця Софії Київської. Професор (2005). Заслужений працівник культури України (2009). З 1977 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду завідувача науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"". Комплексно досліджує Софію Київську як визначну мистецьку пам'ятку, феномен духовної культури та унікальне історичне джерело.

Оксана Леонідівна Ластовська – український історик, музеєзнавець, кандидат історичних наук. З 2012 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"".

Презентація путівника "Золоті ворота у Києві" відбудеться 11 липня о 16.00 у приміщенні музею "Золоті ворота" Національного заповідника "Софія Київська" (Київ, вул. Володимирська, 40а, станція метро "Золоті ворота").

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.