АНОНС: у Національному заповіднику «Софія Київська» презентують путівник по Золотим воротам

11 липня у Національному заповіднику «Софія Київська» презентуватимуть путівник по Золотим воротам – пам’ятці оборонної та сакральної архітектури ХІ століття.

Про це інформує Національний заповідник "Софія Київська".

Путівник представляє одну з найдавніших пам'яток української історії – Золоті ворота. Ця пам'ятка овіяна легендами, оспівана поетами і письменниками та відображена художниками. У путівнику розкривається історія появи Золотих воріт та їх значення в житті давнього Києва і Руської держави.

Розширюються уявлення про зв'язок Золотих воріт із Софійським собором та про їх місце у топографії і оборонній системі Києва. Путівник представляє унікальну пам'ятку в новому ракурсі: із застосуванням сучасних наукових підходів до її історії, датування, інтерпретації архітектури та призначення.

Презентацію вестимуть автори путівника: Надія Миколаївна Нікітенко – український історик-культуролог, музеєзнавець, доктор історичних наук (2003), дослідниця Софії Київської. Професор (2005). Заслужений працівник культури України (2009). З 1977 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду завідувача науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"". Комплексно досліджує Софію Київську як визначну мистецьку пам'ятку, феномен духовної культури та унікальне історичне джерело.

Оксана Леонідівна Ластовська – український історик, музеєзнавець, кандидат історичних наук. З 2012 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"".

Презентація путівника "Золоті ворота у Києві" відбудеться 11 липня о 16.00 у приміщенні музею "Золоті ворота" Національного заповідника "Софія Київська" (Київ, вул. Володимирська, 40а, станція метро "Золоті ворота").

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.