IN MEMORIAM: Помер український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев

У віці 67 років помер ілюстратор журналів "Барвінок" і "Малятко" Олександр Мінхушев.

Про це повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко у Facebook.

"Пам'ятаю його у 80-і молодим художником-графіком, редактором журналу "Барвінок". У ті часи ми, молоді ілюстратори, тільки починали свій творчий шлях. Саша був для нас недосяжною вершиною і вже тоді неперевершеним майстром в ілюстрації", — написала вона.

Ілюстрації та карикатури Мінхушева публікувалися в багатьох періодичних виданнях України, зокрема у сатирично-гумористичному журналі "Перець".

У 1970–1980-х роках Мінхушев був художнім редактором журналу "Барвінок". Пізніше ілюстрував журнали "Однокласник" і "Малятко". Також малював журнальні комікси, робив малюнки до словників. Ілюстрував книжки для дітей і підлітків, народні казки, оформив два томи пригодницько-фантастичного роману Сергія Оксеника "Лісом, небом, водою".

Художникові роботи можна переглянути на його сторінці в одній із мистецьких соцмереж. 

 
Колаж Суспільне Культура, Elena Dynnyk/Facebook, Natalia Gerasimenko/Facebook

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.