Біля Львова демонтували радянський пам’ятник «Мати-Батьківщина»

У смт Брюховичі поблизу Львова у межах деколонізації, демонтували пам’ятник радянської епохи «Мати-Батьківщина».

Про це повідомила Львівська міська рада.

Скульптура була виготовлена на Львівській кераміко-скульптурній фабриці у 1956 році і є пам'яткою історії. Її перенесуть до Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору".

"Там зберігаються і елементи з комплексу, що був на вул. Стрийській, та низка інших радянських елементів, які раніше демонтували у Львові", - зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Також у Львівській громаді мають демонтувати скульптуру "Воїн", що у Винниках. Пам'ятник є пам'яткою історії і його теж перенесуть до музею "Територія Терору".

Додамо, у квітні 2022 року у Львові створили робочу групу, головним завданням якої є деколонізація топоніміки та заборона використання у Львівській громаді географічних назв та символіки росії. На сьогодні, за результатами напрацювань робочої групи, у Львівській МТГ вже перейменовано 50 вулиць.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.