"Бабин Яр" відповів на антиукраїнські висловлювання Путіна на Петербурзькому економічному форумі

Спотворення Голокосту в політичних цілях є серйозним посяганням на гідність жертв.

Меморіальний центру Голокосту "Бабин Яр" відповів на антиукраїнські висловлювання президента РФ Володимира Путіна на Петербурзькому економічному форумі.

Фонд зазначає, що Путін поширює безглузду брехню про Голокост, і його слід класифікувати як заперечувача Голокосту.

"На відміну від навмисної пропаганди Путіна, ми прагнемо проводити ретельне та неупереджене історичне дослідження Голокосту. Одним із таких досліджень стало встановлення імен вбивць у Бабиному Яру. Детальніше про це в матеріалі.

"Як голова вченої ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", о. Патрік Дебуа встановив список із 161 німця, причетного до розстрілу 33 771 єврея в Бабиному Яру. За нашими оцінками, було залучено понад 2000 німців, у тому числі сумнозвісного Пауля Блобеля. О. Патрік Дебуа також проводив розслідування масових розстрілів у Росії, від Ленінградської області до Північної Осетії. Ми закликаємо пана Путіна вивчати Голокост у його власній країні, Росії, де зафіксовано понад 100 місць масових вбивств євреїв. Спотворення Голокосту в політичних цілях є серйозним посяганням на гідність жертв. Путін звинувачує Україну, намагаючись приховати власні акти геноциду.", - сказано у заяві фонду.

Олександр Круглов, старший науковий радник з історичних питань Меморіального Центру Голокосту "Бабин Яр" зазначає:

"На петербурзькому економічному форумі з подачі Путіна також був показаний так званий документальний фільм про "звірства українських поліцаїв". Навіть побіжний аналіз цього продукту російських пропагандистів дозволяє зробити висновок, що він являє собою нагромадження брехні та підтасовування фактів. Зокрема, українські поліцейські, тим більше Буковинський курінь, на основі якого навесні 1942 р. було сформовано 115-й та 118-й шутцманшафтбатальйони, у розстрілах євреїв у Бабиному Яру восени 1941 р. участі не брали. Буковинський курінь прибув у Київ на початку листопада 1941 р., тобто після масових розстрілів. Щоправда, наприкінці вересня 1941 р. до Києва з Житомира німці привезли 300 колишніх військовополонених, з яких було сформовано українську допоміжну поліцію, проте жодної участі у розстрілах вона не брала".

Він наголошує, що розстріли проводили виключно німецькі поліцейські та есесівці – зондеркоманда СД 4а, рота військ СС особливого призначення, підрозділи 45-го та 303-го поліцейських батальйонів.

"Показаний на початку фільму уривок з художнього фільму про Бабин Яр є чистою вигадкою і спотворенням дійсних подій. Його мета – психологічно вплинути на глядачів, сформувати або посилити у них негативне ставлення до України. Таку ж мету мають і інші включені у фільм уривки з німецької кінохроніки про переслідування євреїв місцевим населенням, які жодного відношення до України не мають. У цих уривках йдеться про події у країнах Балтії", - зазначив Круглов.

За його словами, загалом показаний фільм про "звірства українських поліцаїв" носить суто пропагандистський характер і покликаний виправдати агресію Росії проти України, злочини рашистів на захопленій території України, налаштувати населення Росії і нечисленні закордонні делегації, що брали участь у форумі, проти України в цілому, та української влади особливо.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.