У Ризі демонтували памʼятник Пушкіну

У Латвії прибрали скульптуру Олександра Пушкіна з Кронвальдського парку в Ризі та передали його Музею Спілки художників.

 Про це повідомила Ризька міська рада.

Як виявилося, ще у 2009 році Рада зі збереження та розвитку історичного центру Риги та Державна інспекція з охорони культурних пам'яток не погодилися з розміщенням скульптури в парку Кронвальда. Організації рекомендували альтернативні місця для неї.

Але скульптуру все одно встановили, і досі Пушкін стояв у парку із порушенням нормативних актів. І лише у березні 2023 року Рада з питань пам'ятників Ризької думи підтримала його перенесення в інше місце.

До слова, сейм Латвії ще у 2022 році  постановив знести до 15 листопада всі пам'ятники, які прославляють тоталітарні режими.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР