У Бориславі згорів унікальний музей "Карпатська хата"

Напередодні Великодня у Бориславі горів музей-скансен “Карпатська хата”. Знищено багато цінних для історії міста експонатів та речей.

Про це написали Варто-Галицькі новини і оприлюднили фотографії руйнівних наслідків, інформує Dailylviv.com.

Карпатська хата побудована із зрубів без жодного цвяха ще у 1802 році.

Господар хати – житель Борислава, керівник товариства "Регіональне товариство культури польської Борислава" Сергій Силантьєв перевіз хату в 2013 році у рідне місто із села Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області та встановив на своєму обійсті.

У музеї-скансені "Карпатська хата" були зібрані речі, які демонстрували побут та традицій бориславців кінця ХІХ ст. - початку ХХ ст. В домі можна було побачити старовинні речі побутового ужитку: оригінальні меблі 20-х, 30-х років, стародавні ікони і образи, колекція глечиків, тарілок, інше кухонне приладдя.

Причину займання встановлюють правоохоронні органи.

 

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.