Унікальні кадри спецоперації: в Україні покажуть фільм «Море. Битва за острів Зміїний»

В ефірі національного телемарафону 15 березня о 21:15 вперше продемонструють фільм «Море. Битва за острів Зміїний»

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони.

"Сьогодні о 21:15 в ефірі національного телемарафону продемонструють фільм "Море. Битва за острів Зміїний". Друга робота з документального циклу Артема Шевченка "Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі", присвячена деокупації стратегічно важливого для безпеки у Чорному морі українського острова", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у фільмі вперше показані кадри спецоперації з висадки та штурму Зміїного, який здійснили воїни ГУР МО України.

У пресслужбі також нагадали, що першу частину трилогії про воєнну розвідку України під назвою "Небо. Авіапрорив на Азовсталь" можна подивитись за лінком.

У лютому відбулася презентація циклу з трьох документальних фільмів "Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі", присвячених бойовим операціям за участю військовослужбовців ГУР МОУ у 2022 році. У стрічках використано ексклюзивні кадри роботи спецпризначенців та висвітлена операція на Азовсталі, Харківський наступ та звільнення острова Зміїний.

Нагадаємо, що російські війська захопили острів Зміїний у перший день повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого 2022 року. Спочатку була інформація про те, що після обстрілу Зміїного з кораблів та авіації рф була зруйнована інфраструктура на острові, а зв'язок із прикордонниками втрачено. 28 лютого ВМС ЗСУ повідомили, що морські піхотинці та прикордонники, яких узяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі. Їх повернули з полону в листопаді. 30 червня українські військові повністю звільнили Зміїний та змусили загарбників залишити його. 

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.