Комітет парламенту Італії визнав Голодомор геноцидом

Комітет у закордонних справах італійського парламенту підтримав рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років, штучно створеного радянською владою, геноцидом українського народу

Про це на брифінгу 22 лютого після зустрічі з прем'єр-міністеркою Джорджією Мелоні повідомив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент "Європейської правди".

"Для нас важливе визнання Голодомору геноцидом українського народу, оскільки цього року виповнюються вже 90-ті роковини цієї трагедії. Пані прем'єр-міністр повідомила мені, що комітет у закордонних справах парламенту Італії вчора вже проголосував за це важливе рішення", – сказав глава нашої держави. 

Зеленський додав, що тепер Україна буде очікувати на затвердження відповідної резолюції голосуванням всього італійського парламенту.

Цього місяця також Національні збори Болгарії визнали Голодомор геноцидом українців та категорично засудили причетних до нього. Наприкінці минулого року за аналогічну резолюцію проголосував і Європейський парламент.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.