Музей Метрополітен визнав українцями художників Рєпіна, Айвазовського та Куінджі

Один з найбільших художніх музеїв світу Метрополітен у Нью-Йорку змінив підписи до картин Іллі Рєпіна, Івана Айвазовського та Архипа Куінджі. Тепер на сайті музею вказано, що це українські, а не російські художники

На це звернула увагу мистецтвознавства Оксана Семенік.

Раніше в профілях художників на сайті музею було вказано, що вони росіяни. Тепер у підписах до відомих картин митців, які зберігаються в галереї Метрополітен, зазначено, що це роботи українців.

Ілля Рєпін народився в українській козацькій родині в Чугуєві, що на Харківщині, і провів юність в Україні. Його ключові роботи мали українські мотиви. Айвазовський народився у вірменській родині, в місті Феодосія, Куїнджі – поблизу Маріуполя.

Окрім зміни підписів, під описом до картини Куїнджі "Червоний захід на Дніпрі" додали згадку про те, що саме росіяни знищили музей в його рідному Маріуполі.

Також музей змінив назву картини французького імпресіоніста Едгара Дега "Російські танцівниці" на "Танцівниці в українському вбранні".

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.