На Святій Горі Афон відтепер є келія ПЦУ

Келію Святих Архангелів - Фалакрос офіційно передано в богослужбове користування Православній Церкві України

Про це повідомив речник єпархії ПЦУ протоієрей Василь Рудніцький.

Передання келії ПЦУ схвалено Зборами Старців Святого Монастиря Пантократор. 

Наразі келія перебуває на стадії відновлення. Оскільки ця частина Афону є одним із найстаріших і найважливіших місць Святої Гори, роботи потребуватимуть особливої ретельності та часу на упрядкування необхідної документації. Священослужителі сподіваються, що вже невдовзі тут звучатиме щоденна молитва рідною українською мовою.

"Сьогодні разом з настоятелем келії отцем Паїсієм та консулом Консульства України в Салоніках Олександром Сосонюком ми молимось тут за швидку перемогу України у війні з російським окупантом. Також наша молитва звучить і за всіх Українських Героїв, які загинули за нашу Державу-Україна", – повідомив Василь Рудніцький.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.