У Києві презентували оновлену виставку, присвячену Революції Гідності

В Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану представили оновлену виставку “Назустріч свободі” про події Майдану

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Велика кількість людей, які були на передовій тоді, - це небайдужі люди - вони й сьогодні "на нулі". У нашій колекції каска Романа Ратушного - юнака, який у свій час був на Майдані. Він одним із перших потрапив до військкомату і був у складі групи розвідників", - сказала гід музею Вікторія Бойко. 

В експозиції представлено каски, які мистецьки переосмислили українські художники у пам'ять про майданівців, зобразивши  малюнки на українські сюжети.  

Також глядачі побачать артефакти побуту та символи протестувальників, зокрема, грілки, рукавички, забруднені сажею, посуд, щити й бити, а також прапори України. 

Крім того, інформаційні стенди, а також світлини та відео з протесту поінформують відвідувачів про перебіг подій на Майдані. 

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.