Книга "Treasures of Ukraine" стала однією з кращих з книг про мистецтво

Книга "Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage" увійшла до рейтингу кращих книг про мистецтво за версією The New York Times

Експерти The New York Times Голланд Коттер, Джейсон Фараго та Роберта Сміт оприлюднили перелік найкращих книг про мистецтво 2022 року.

 

До списку увійшло 5 видань, серед яких - книжка українських авторів про історію українського мистецтва "Treasures of Ukraine: A Nation's Cultural Heritage". 

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson. Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко і Мирослава Мудрак.

Видання знайомить читачів із "більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. 

З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і етнічні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу — і справді, деякі роботи зображені, такі як кам'яні статуї поблизу Харкова , датовані 9-13 століттям, вже пошкоджені. 

Війна в Україні – це культурна війна, і це - ставки. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передані в Український ПЕН" - йдеться у повідомленні The New York Times. 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.