АНОНС: лекція «Що сталося з радянським ІТ? Чипи, комп’ютери та мережі»

 

21 грудня о 18.30 в Київській школі економіки (вул. Миколи Шпака, 3, Київ) відбудеться лекція журналіста, письменника та дослідника новітньої історії України Гліба Гусєва "Що сталося з радянським ІТ? Чипи, комп'ютери та мережі".

Лектор працює над книгою про період, що охоплює 1972–2019 роки, і вважає, що причини сьогоднішніх подій в Україні можна відшукати у радянському минулому.
Під час своїх лекцій автор з різних боків підходить до теми трансформації радянської України в Україну незалежну та, зокрема того, як радянська планова економіка трансформувалася в економіку олігархічну.
На лекції буде розглянуто питання:
- Завдяки чому відбулося одномоментне збагачення тих, кого зараз ми знаємо як олігархат?
- Чому до кінця 1960-х років радянська комп'ютерна індустрія опинилася в глухому куті?
- Та чому усі радянські, в тому числі, українські оригінальні напрацювання зрештою виявилися нікому не потрібними?
Реєстрація на подію офлайн обов'язкова. Лінк для реєстрації: bit.ly/3uLPAce

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.