АНОНС: лекція «Що сталося з радянським ІТ? Чипи, комп’ютери та мережі»

 

21 грудня о 18.30 в Київській школі економіки (вул. Миколи Шпака, 3, Київ) відбудеться лекція журналіста, письменника та дослідника новітньої історії України Гліба Гусєва "Що сталося з радянським ІТ? Чипи, комп'ютери та мережі".

Лектор працює над книгою про період, що охоплює 1972–2019 роки, і вважає, що причини сьогоднішніх подій в Україні можна відшукати у радянському минулому.
Під час своїх лекцій автор з різних боків підходить до теми трансформації радянської України в Україну незалежну та, зокрема того, як радянська планова економіка трансформувалася в економіку олігархічну.
На лекції буде розглянуто питання:
- Завдяки чому відбулося одномоментне збагачення тих, кого зараз ми знаємо як олігархат?
- Чому до кінця 1960-х років радянська комп'ютерна індустрія опинилася в глухому куті?
- Та чому усі радянські, в тому числі, українські оригінальні напрацювання зрештою виявилися нікому не потрібними?
Реєстрація на подію офлайн обов'язкова. Лінк для реєстрації: bit.ly/3uLPAce

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.