АНОНС: онлайн-лекція «Епоха мігрантів: від скіфів до слов‘ян»

Стародавні слов’янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова «Україна»?

У суботу 3 грудня о 19:00 відбудеться онлайн-лекція "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян".

 

Лектор - Євген Синиця, кандидат наук, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, археолог-славіст із стажем більше 20 років та учасник багатьох освітніх і науково-популярних проектів.

Організатор події: Bavovna Help.

Стародавні слов'янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова "Україна"?
На онлайн-лекції "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян" відбудеться подорож тайм-лайном завдовжки понад тисячу років, аби скласти уявлення про основні процеси та вузлові події, що вивели на історичну сцену слов'ян і підготували грунт для формування Русі.
Лектор розповість про таке:
- Як історики досліджують події, котрі відбувались сотні або навіть тисячі років тому
- Як Велика Скіфія розквітала, занепадала та врешті перетворилася на Ойюм (і на світовій арені з'явилися готи)
- Як постання Римської імперії відгукнулося у Північному Причорномор'ї
- Як клімат впливав на історію та чому потепління спонукало масову міграцію
- Де увесь цей час переховувалисявалися (пра-)слов'яни
- Слов'яни і кочівники: конкуренти чи поплічники
Для отримання доступу до лекції задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити також на https://bavovna.help/), та надішліть скріншот Bavovna Help. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на комплекти зв'язку для розвідгрупи "Буря".

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.