АНОНС: X Всеукраїнська історична бієнале

З 2 по 15 грудня відбудеться X Всеукраїнська історична бієнале «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників»

2 грудня о 15 годині у виставкових залах Центрального будинку художника відкриється X Всеукраїнська історична бієнале "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників".

Початково вона планувалася до 300-річчя Григорія Сковороди. Але війна зумовила акцентування творчості митців на страшній трагедії тисяч людей, на героїчному народному спротиву окупантам, на подвигу Збройних Сил України, завдяки яким художники мають можливість творити та організовувати виставки.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.