Серіал "Колапс" номіновано на Шевченківську премію

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив список кандидатур на здобуття премії у 2023 році

Як повідомляє Укрінформ,  Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив список кандидатур на здобуття премії у 2023 році.

 

Головну культурну нагороду України вручать митцям у сферах літератури, літературознавства та мистецтвознавства, журналістики, музичного і візуального мистецтв, кіно та театру.

Серед номінантів - документальний серіал "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла", автор сценарію - Олександр Зінченко, режисер - Сергій Лисенко.

Серіал розповідає про вихід України з СРСР та роль українців у його розпаді. Телевізійна прем'єра серіалу відбулася 23 серпня 2021 року. 

Окрім, "Колапсу" у номінації "Кіномистецтво" на премію також претендують:

  • телевізійний серіал "Мама", автори: Олеся Жураківська, Валентина Руденко, Тарас Ткаченко, Тетяна Куц, Вікторія Горенштейн;
  • повнометражний ігровий фільм "Клондайк", автор: Марина Горбач;
  • фільм "Земля блакитна, ніби апельсин", авторка: Ірина Цілик.

Переможців премії за номінаціями оголосять у березні 2023 року. 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.