АНОНС: онлайн-академія „Історія в часі війни"

Учасники академії зможуть послухати лекції Ярослава Грицака, Поліни Барвінської, Гелінади Грінченко та Юрія Шаповала

З 12-го по 15-те вересня Exil VHS / Open University in Exile / Відкритий Університет в Екзилі та Німецько-українська комісія істориків (НУКІ) проводять Літню академию "Історія в часі війни".

 

Метою академiї є надання украiїнським iстоpикам можливостi обговорити у фаховому колі виклики війни для істориків, розглянути нові вектори досліджень і презентувати свої напрацювання. Кожен день має свою власну тематику и розпочинається вступною лекцією члена НУКІ.

Після цього заплановані фахові панелі з доповідями учасників академії, коментарями від членів комісії та спільним обговоренням.

I день – Глобальна історія України (12 вересня, 15:00-19:00 за Києвом / 14:00-18:00 за Берліном) Лекція проф. д-р. Ярослава Грицака "Глобальна історія України та війна сьогодення"

II день – Українсько-німецькі відносини (13 вересня, 15:00-19:00 Київ / 14:00-18:00 Берлін) Лекція проф. д-р. Поліни Барвінської "Українсько-німецькі відносини у 20-21 ст.: українська історіографія

III день – Усна історія (14 вересня, 10:00-14:00 Київ / 09:00-13:00 Берлін) Лекція проф. д-р. Гелінади Грінченко "Усна історія і виклики сучасності"

IV день – Україна та імперії (15 вересня, 10:00-14:00 Київ / 09:00-13:00 Берлін) Лекція проф. д-р. Юрія Шаповала "На службі "червоній імперії". Українці-члени Політбюро ЦК КПРС (1917-1991)"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.