The Village Україна запускає подкаст про історію

Команда The Village Україна запускає подкаст про історію України «Вулиця Степана Бандери»

Команда The Village Україна запускає подкаст "Вулиця Степана Бандери". Це подкаст про історію України й запитання, які ще більше актуалізувалися після повномасштабного вторгнення РФ.

"Після 24 лютого ми всі, здається, інакше почали сприймати історію. Частково тому, що ми самі зараз живемо в історичні часи, частково тому, що Росія використовує історію (радше маніпуляцію історією) як виправдання війни проти України. Тому ми вирішили створити подкаст, який би популярно й водночас без прикрас розповідав про головні запитання в українській історії", – коментує головний редактор The Village Україна Ярослав Друзюк.

Голосом проєкту "Вулиця Степана Бандери" став популяризатор української мови Андрій Шимановський, а редакторкою – Мар'яна Байдак (старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України).

Перший епізод подкасту вийшов у вівторок, 20 вересня, він присвячений борцю за незалежність України В'ячеславу Чорноволу.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.