80-та десантно-штурмова бригада хоче носити ім'я Шухевича

Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, що дислокується у Львові, ініціювали присвоєння бригаді імені Романа Шухевича

Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, що дислокується у Львові, ініціювали присвоєння бригаді імені Романа Шухевича. Відповідну ініціативу на своїй сторінці у Фейсбуці озвучив один із бійців Ігор Фльорко.

"Роман Шухевич - це єдиний військовий діяч такого рівня в українській історії, який є уродженцем міста Львова. Бригада є львівською. Ворог той самий. Звитяги нашої бригади (починаючи з 2014 року) є достатніми, щоб вона могла претендувати на таку честь мати ім'я одного із найуспішніших українських полководців, який був особистим ворогом сталіна і наводив жах на всі підрозділи НКВС на українських теренах", - сказано у повідомленні.

Це клопотання уже підтримав голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. 

"Роман Шухевич – єдиний військовий діяч такого рівня в українській історії, який є уродженцем Львова. Бригада – львівська. Ворог у нас не змінився. А теперішні окупанти бояться наших десантників не менше, ніж сталін Шухевича. Прошу усіх уповноважених підтримати ідею. Жива пам'ять про наших предків – також зброя. Переможемо!", - зокрема зазначив Козицький на своїй Facebook-сторінці.

 
колаж 24 каналу

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР