Могилянка запрошує на навчання у магістратурі з історії

Кафедра історії НАУКМА оголосила набір на магістерську програму «Історія»

Кафедра історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" запрошує вступати на магістерську освітньо-наукову програму "Історія". Про це повідомляється на фейсбук-сторінці кафедри.

Програма готує дослідників української та європейської історії від ранньомодерного часу до сучасності з 1998 року. Кілька десятків викладачів готують фахівців, які володіють найновішим методологічним інструментарієм, є інтегрованими в міжнародну наукову спільноту, а також здатні вивести історичну науку з-під випливу радянської історіографії.

На кафедрі читають лекції та проводять заняття викладачі високого рівня, є запрошені майстри історичної науки з НАН України, гостьові професори з Великої Британії, Італії, США, Польщі, Німеччини тощо. 

З 2010 року діє спільна з Варшавським університетом магістерська програма "Східноєвропейські студії", якою керує професорка  Оля Гнатюк. Її випускники отримують два дипломи - український та польський.

Більше інформації про кафедру історії можна дізнатися тут, а також на фейсбук-сторінці кафедри історії НАУКМА. Про умови вступу до НаУКМА читайте на сайті університету.

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР