Державний архів Хмельницької області розпочинає оцифрування документів

Передбачається створення сканкопій на 74 000 архівних справ

Про це повідомляє Державна архівна служба України.
Результатом взаємодії Державної архівної служби України, Державний архів Хмельницької області та корпорації FamilySearch International (США) стала можливою реалізація масштабної програми з оцифрування документів Хмельницького регіону.
Передбачається створення сканкопій на 74 000 одиниць зберігання. Це документи фільтраційних та архівно-слідчих справ, метричні книги, книги реєстрації актів цивільного стану, документи приватних нотаріусів та судові записи, фонди органів влади та місцевого самоврядування, духовних та навчальних закладів.
Зауважимо, що підготовку приміщень та встановлення сканувального обладнання було розпочато 15 серпня 2022 року, триває навчання операторів з оцифрування архівних документів, які стали переможцями за результатами співбесіди в компанії-підрядника.
 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.