У Дунаї через рекордну посуху побачили рештки нацистських військових кораблів

Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії

 
Через сильну посуху в Європі рівень води в річці Дунай впав до найнижчого рівня за останні майже сто років, і тепер у висохлій річці можна побачити уламки кількох військових кораблів часів Другої світової війни.
Судна входили до складу Чорноморського флоту нацистської Німеччини. У 1944 році вони відступали Дунаєм від радянських військ. Багато військових кораблів були потоплені під час відступу.
Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії. Багато з них досі завантажені тоннами боєприпасів і вибухівки, що робить їх серйозною небезпекою для судноплавства.
Про існування нацистських військових кораблів у цьому районі відомо багато років. Їхні уламки виявила посуха 2003 року. Через небезпеку ширину водного шляху біля Прахова було зменьшено з 180 до лише 100 метрів.
Цього року у березні сербський уряд оголосив тендер на пошук уламків і вивезення вибухівки. Вартість робіт оцінили в 29 мільйонів євро.

Порушення конспірації. Як почалася історія ОУН

О пів на першу ночі з 2 на 3 лютого 1929 року у готелі на віденській Кантштрассе було прийняте рішення, з якого почалося все в цій історії. Рішення було прийнято одноголосно. Це була таємна зустріч однодумців.

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.