У Дунаї через рекордну посуху побачили рештки нацистських військових кораблів

Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії

 
Через сильну посуху в Європі рівень води в річці Дунай впав до найнижчого рівня за останні майже сто років, і тепер у висохлій річці можна побачити уламки кількох військових кораблів часів Другої світової війни.
Судна входили до складу Чорноморського флоту нацистської Німеччини. У 1944 році вони відступали Дунаєм від радянських військ. Багато військових кораблів були потоплені під час відступу.
Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії. Багато з них досі завантажені тоннами боєприпасів і вибухівки, що робить їх серйозною небезпекою для судноплавства.
Про існування нацистських військових кораблів у цьому районі відомо багато років. Їхні уламки виявила посуха 2003 року. Через небезпеку ширину водного шляху біля Прахова було зменьшено з 180 до лише 100 метрів.
Цього року у березні сербський уряд оголосив тендер на пошук уламків і вивезення вибухівки. Вартість робіт оцінили в 29 мільйонів євро.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.