У Дунаї через рекордну посуху побачили рештки нацистських військових кораблів

Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії

 
Через сильну посуху в Європі рівень води в річці Дунай впав до найнижчого рівня за останні майже сто років, і тепер у висохлій річці можна побачити уламки кількох військових кораблів часів Другої світової війни.
Судна входили до складу Чорноморського флоту нацистської Німеччини. У 1944 році вони відступали Дунаєм від радянських військ. Багато військових кораблів були потоплені під час відступу.
Цьогорічна посуха виявила понад 20 затоплених кораблів на ділянці поблизу портового міста Прахово у Сербії. Багато з них досі завантажені тоннами боєприпасів і вибухівки, що робить їх серйозною небезпекою для судноплавства.
Про існування нацистських військових кораблів у цьому районі відомо багато років. Їхні уламки виявила посуха 2003 року. Через небезпеку ширину водного шляху біля Прахова було зменьшено з 180 до лише 100 метрів.
Цього року у березні сербський уряд оголосив тендер на пошук уламків і вивезення вибухівки. Вартість робіт оцінили в 29 мільйонів євро.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР