З’явився англомовний онлайн-курс про історію Криму та кримських татар

Навчання безкоштовне та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy

Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

 

"Курс розробили з метою розповісти про кримськотатарську державу Кримський ханат, який існував понад три століття, про унікальну культуру киримли та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину", - йдеться у повідомленні.

Навчання безкоштовне та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.

Наголошується, що історія та культура кримських татар є невід'ємною частиною як української, так і глобальної історії, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.

На курсі можна дізнатися про стародавню історію півострову, Кримський ханат, колоніальну політику російської імперії щодо Криму, долю Криму та киримли у радянський період, Крим як Автономну Республіку у складі незалежної України, тимчасову окупацію півострова росією, культуру та побут кримців, чому важливо вивчати історію Криму та кримських татар.

Онлайн-курс "Крим: історія та люди" розроблено Українським інститутом та студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!