З’явився англомовний онлайн-курс про історію Криму та кримських татар

Навчання безкоштовне та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy

Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

 

"Курс розробили з метою розповісти про кримськотатарську державу Кримський ханат, який існував понад три століття, про унікальну культуру киримли та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину", - йдеться у повідомленні.

Навчання безкоштовне та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.

Наголошується, що історія та культура кримських татар є невід'ємною частиною як української, так і глобальної історії, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.

На курсі можна дізнатися про стародавню історію півострову, Кримський ханат, колоніальну політику російської імперії щодо Криму, долю Криму та киримли у радянський період, Крим як Автономну Республіку у складі незалежної України, тимчасову окупацію півострова росією, культуру та побут кримців, чому важливо вивчати історію Криму та кримських татар.

Онлайн-курс "Крим: історія та люди" розроблено Українським інститутом та студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.