Україна та Польща співпрацюватимуть в питанні історичної пам’яті - Ткаченко

МКІП із Міністерством культури та національної спадщини Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері національної пам'яті

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі.

Ткаченко розповів, що МКІП із Міністерством культури та національної спадщини Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері національної пам'яті, і це вкрай важливо, адже врегулювання історії є не лише питанням гуманітарним, але і безпековим.

"Меморандум передбачає роботу в напрямку порозуміння в питанні історичної пам'яті - легалізацію, впорядкування та догляд за місцями пам'яті, що усуне тривалі дискусії та непорозуміння. Таким чином питання, які російські спецслужби довгий час намагались зробити між нашими країнами привідом для сварок - відходять в минуле", - написав Ткаченко.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР