РПЦ може канонізувати Суворова

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу запропонував російській православній церкві канонізувати Олександра Суворова

 

"Російська православна церква розглядає пропозицію низки громадських організацій, а також міністра оборони РФ Сергія Шойгу про можливість зарахування до лику святих полководця Олександра Суворова.

РПЦ збере матеріали про його життя та інформацію про наявність чи відсутність фактів чудотворення, це обов'язковий критерій для канонізації", - заявив голова Синодальної комісії з канонізації святих Московського патріархату ігумен Валаамського монастиря єпископ Троїцький Панкратій (Жердев). 

Фельдмаршал Суворов (1730-1800) відомий втратами військ, які йому довіряли в командування. Одним з таких епізодів була втеча з Італії від французької армії через Альпи в 1799 році, під час якого було втрачено близько третини 27-тисячної армії російських окупантів.

Суворов також прославився вкрай жорстоким ставленням до своїх солдатів, мирного населення захоплених територій, а також знущаннями над кріпаками-селянами.

Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.