Археологічний музей в Познані збирає кошти для українських археологів-військових

Співробітники Археологічного музею в Познані ініціювали кошти для закупівлі спорядження для українських археологів, які зараз воюють у складі ЗС України і ТрО проти російських окупантів

На сайті pomagam.pl відкрито збір коштів для закупівлі амуніції (шоломів та бронежилетів) та засобів першої допомоги. Ініціаторами збору коштів стали співробітники Археологічного музею в Познані.

Зібрані кошти будуть витрачені на допомогу археологам, що зараз перебувають у Збройних силах України та теробороні.

"є археологи, яким за одну ніч довелося відмовитися від наукових планів, щоб захистити свою свободу. Ми не можемо дозволити їм постраждати. Давайте разом підтримаємо їх у цей важкий час, щоб у майбутньому ми могли знову зустрітися з ними у полях, у конференц-залах та лабораторіях. Давайте також допоможемо їм захистити археологічну спадщину України, яка є такою важливою частиною світу" - йдеться у зверненні.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.