Ассоціація Українців у Данії шукає англомовних істориків-україністів

Ініціативна група Ассоціації Українців у Данії шукає англомовних чи данськомовних лекторів, на волонтерських засадах, для проведення онлайн (чи, за можливості оффлайн) виступів перед данською аудиторією про історію України

Українська громада в Данії проводить просвітницьку роботу серед данців щодо історичних та етнічних аспектів формування українського сучасного суспільста, настроїв та векторів розвитку.

Важливими є такі напрямки:

- українські та східно-європейські студії: суспільство, політика, історія
- славістика, україністика: суспільство, культура, релігія, література
- українська мова: історія та походження, сучасний стан розвитку, діалекти, компаративістика (з іншими східно-європейськими мовами)
- етнографія: етнічні групи українців та інші народи, які живуть Україні, їхнє місце в сучасному українському суспільстві
- боротьба з пропагандою та політтехнології в умовах війни.
Для цього Асоціація українців у Данії шукає істориків-україністів, які можуть публічно виступати англійською або данською мовами.
 
 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.