В Обʼєднаних Арабських Еміратах археологи знайшли будівлі, яким 8 500 років — вони найстарші у країні

Археологи в Обʼєднаних Арабських Еміратах виявили найстаріші з відомих у країні будівлі, вік яких не менше за 8 500 років.

Про це у четвер, 17 лютого, повідомив Департамент культури і туризму Абу-Дабі.

 

Виявлені будівлі розташовані на острові Гага, на захід від столиці, міста Абу-Дабі. Це "прості круглі кімнати" з камʼяними стінами, заввишки — майже метр.

Археологи повідомили, що споруди були, ймовірно, будинками для невеликої спільноти, яка, можливо, жила на острові цілий рік. Відкриття показало існування неолітичних поселень до того, як зʼявилися далекі морські торгові шляхи.

Команда заявила, що нове відкриття припускає, що острови Абу-Дабі були свого роду "родючим узбережжям", а не "посушливим та негостинним", а поселенців вабили на острови місцеві економічні та екологічні умови.

На цьому ж місці виявили сотні артефактів. Зокрема, тонко оброблені камʼяні наконечники стріл для полювання. Ця знахідка на понад 500 років старша за попередні рекордні відкриття. Попередній рекорд найстаріших відомих будівель в ОАЕ встановили на острові Марава, також біля узбережжя Абу-Дабі.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.