В Обʼєднаних Арабських Еміратах археологи знайшли будівлі, яким 8 500 років — вони найстарші у країні

Археологи в Обʼєднаних Арабських Еміратах виявили найстаріші з відомих у країні будівлі, вік яких не менше за 8 500 років.

Про це у четвер, 17 лютого, повідомив Департамент культури і туризму Абу-Дабі.

 

Виявлені будівлі розташовані на острові Гага, на захід від столиці, міста Абу-Дабі. Це "прості круглі кімнати" з камʼяними стінами, заввишки — майже метр.

Археологи повідомили, що споруди були, ймовірно, будинками для невеликої спільноти, яка, можливо, жила на острові цілий рік. Відкриття показало існування неолітичних поселень до того, як зʼявилися далекі морські торгові шляхи.

Команда заявила, що нове відкриття припускає, що острови Абу-Дабі були свого роду "родючим узбережжям", а не "посушливим та негостинним", а поселенців вабили на острови місцеві економічні та екологічні умови.

На цьому ж місці виявили сотні артефактів. Зокрема, тонко оброблені камʼяні наконечники стріл для полювання. Ця знахідка на понад 500 років старша за попередні рекордні відкриття. Попередній рекорд найстаріших відомих будівель в ОАЕ встановили на острові Марава, також біля узбережжя Абу-Дабі.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.