В Обʼєднаних Арабських Еміратах археологи знайшли будівлі, яким 8 500 років — вони найстарші у країні

Археологи в Обʼєднаних Арабських Еміратах виявили найстаріші з відомих у країні будівлі, вік яких не менше за 8 500 років.

Про це у четвер, 17 лютого, повідомив Департамент культури і туризму Абу-Дабі.

 

Виявлені будівлі розташовані на острові Гага, на захід від столиці, міста Абу-Дабі. Це "прості круглі кімнати" з камʼяними стінами, заввишки — майже метр.

Археологи повідомили, що споруди були, ймовірно, будинками для невеликої спільноти, яка, можливо, жила на острові цілий рік. Відкриття показало існування неолітичних поселень до того, як зʼявилися далекі морські торгові шляхи.

Команда заявила, що нове відкриття припускає, що острови Абу-Дабі були свого роду "родючим узбережжям", а не "посушливим та негостинним", а поселенців вабили на острови місцеві економічні та екологічні умови.

На цьому ж місці виявили сотні артефактів. Зокрема, тонко оброблені камʼяні наконечники стріл для полювання. Ця знахідка на понад 500 років старша за попередні рекордні відкриття. Попередній рекорд найстаріших відомих будівель в ОАЕ встановили на острові Марава, також біля узбережжя Абу-Дабі.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.