У костелі Святого Миколая завершили протиаварійні роботи. Восени 2021 року там сталася пожежа

У столичному костелі Святого Миколая 31 січня завершили протиаварійні роботи відновлення органа та роботи з реставрації фасаду.

Про це повідомив представник благодійників Масі Найєм.

 

За його даними, на протиаварійні роботи витратили 21,5 мільйона гривень — це пожертви українського бізнесу. Найбільша частина коштів пішла безпосередньо на протиаварійний ремонт — 19,3 мільйона гривень, а решту грошей витратили на експертизу проєкту, технічне обстеження будівлі, нагляд за будівельними роботами та утримання служби замовника.

Наразі на рахунку фонду залишилося понад вісім мільйонів гривень. Наєм обіцяє згодом повідомити, куди підуть ці гроші, оскільки фінансувати реставрацію не потрібно — ці кошти надасть держава.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.