"Громадське" транслюватиме на Майдані документальний фільм про Революцію Гідності

До восьмої річниці Революції Гідності hromadske створює спецпроєкт «Відчуття Майдану». 21 листопада на Майдані Незалежності буде трансліція фільму, який складається з унікальних архівних кадрів, знятих hromadske під час Революції Гідності

Кінострічка буде супроводжуватися музичними треками гурту Dakh Daughters. Спеціально для проєкту мисткині записали трек на вірші Юр Іздрика про Революцію Гідності.

 

"Вісім років тому на Майдані відбувалися події, які змінили й хід нашої історії, і нас самих. Але чим далі від осені 2013-го року, тим менше в пам'яті залишається днів і облич Революції Гідності. Росте нове покоління українців, які про події Євромайдану дізнаються  вже від батьків, а згодом — з підручників історії.  Але ми хочемо разом з іншими повернутися в події 8-річної давнини й пригадати ті чотири місяці, протягом яких ми прожили ціле життя", — розповідає головна редакторка hromadske Євгенія Моторевська. 

Фільм транслюватиметься на LED-екранах, які візуально утворюють алею, щоб дати відвідувачам відчуття реальності революції. Стрічка також з'явиться на ютубі hromadske 21 листопада. Проєкт створено спільно з ГОГОЛЬFEST, Музеєм Революції Гідності, КМДА та спонсорства Uklon.

Ідея проєкту виникла під час зустрічі команди hromadske із засновником незалежного театру "ДАХ" Владиславом Троїцьким. Він поділився історією створення гурту Dakh Daughters, на творчість яких вплинула Революція Гідності та війна на сході України. Тоді ми вирішили втілити схожий досвід у цьому проєкті, адже hromadske має багато архівних матеріалів з тих часів.

"Ми, українці, все рідше вживаємо слово гідність, коли говоримо про життя в Україні. Ми знову починаємо забувати про цінності, за які стояли та гинули на Майдані 2013-2014. Громадське як медіа, яке виникло під час Революції Гідності, у спільному проекті "Відчуття Майдану" прагне вкотре наголосити на цінності людини та її гідності. У пасіонарності сила українців і нашу свободу, гідність та справедливість ми будемо відстоювати усупереч зовнішнім та внутрішнім ворогам. Наша сила в єдності, наша сила у безапеляційній вірі в майбутнє гідних сильних духом людей", — каже директорка hromadske Юлія Федів про проєкт.

Проєкт "Відчуття Майдану" включений до переліку державних заходів до Дня Гідності та Свободи, а також програму Музею Революції Гідності.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.