На Житомирщині вшанують Героїв Базару

У листопаді–грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу – останньої спроби Армії Української Народної Республіки збройним шляхом повернути втрачену державність

21 листопада Україна вшановуватиме Героїв Базару – 361-го вояка Армії УНР, розстріляного російськими більшовиками біля містечка Базар.

 

З цієї нагоди 20-21 листопада у с. Базар Народицької селищної територіальної громади Житомирської області відбудуться урочисті заходи на вшанування українських вояків, полеглих у боях та страчених червоними окупантами.

Субота, 20 листопада:

12:30 – військово-історична реконструкція боїв Армії УНР з Червоною армією.

14:00 – концерт-реквієм біля сільської школи (вул. Свято-Миколаївська, 175).

Неділя, 21 листопада:

11:50 – виконання Збройними Силами України на Меморіалі Героїв Базару військового церемоніалу, за участі перших осіб держави, представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, Українського інституту національної пам'яті, голів ОДА та обласних рад.

Участь у заходах можлива лише за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.